Terapia uzależnienia
i współuzależnienia w Nysie

Pierwszym krokiem do zmiany jest zauważenie, że nałóg przejmuje kontrolę nad życiem. Wychodzenie z niego nie jest łatwe, dlatego zapewniamy kompleksową pomoc terapeutyczną osobom uzależnionym od substancji i od wykonywania określonych czynności. Oferujemy także wsparcie dla partnerów osób uzależnionych. Zobacz, jak możemy Ci pomóc.

Jakie uzależnienia leczymy?

 

  • Uzależnienia od substancji psychoaktywnych: alkoholu, narkotyków, leków
  • Uzależnienia behawioralne od: telefonu, gier komputerowych, seksu, hazardu, zakupów, pracy, jedzenia.

Terapia uzależnienia

Jeśli nie masz pewności, czy jesteś osobą uzależnioną, zapraszamy na konsultację wstępną. Wspólnie z terapeutą zastanowisz się, czy potrzebna jest Ci terapia i w jakiej formie.

W ramach terapii uzależnień pomożemy Ci zrozumieć, na czym polega Twój problem, utrzymać abstynencję i wypracować konstruktywne metody radzenia sobie z trudnymi emocjami. Wesprzemy Cię też w procesie budowania dobrej relacji z samym sobą i z najbliższymi.
Prowadzimy terapię podstawową oraz pogłębioną indywidualną i grupową. Pomagamy także w przypadku nawrotów. Czas trwania terapii ustalany jest indywidualnie.

Czas trwania sesji: 50 minut
Cena sesji: 170 zł
Miejsce: w gabinecie lub online

Terapia współuzależnienia

U osób będących w związku z osobą uzależnioną, może rozwinąć się tzw. współuzależnienie, czyli zespół nieprawidłowego przystosowania się do trudnej sytuacji. Jeśli podejrzewasz, że może tak być w Twojej sytuacji, zapraszamy na wizytę konsultacyjną.

Spotkania konsultacyjne obejmują zwykle od 1 do 3 wizyt, podczas których wspólnie z terapeutą możesz zastanowić się, czy potrzebujesz dalszego wsparcia.
W ramach terapii współuzależnienia pomożemy Ci nazwać problem i zrozumieć, na czym polega. Przekażemy Ci także wiedzę na temat uzależnienia i postępowania z osobą uzależnioną. Będziemy pracować nad Twoim poczuciem własnej wartości i wesprzemy Cię w procesie odzyskiwania autonomii, dobrego kontaktu ze sobą i realizowania własnych potrzeb.
Prowadzimy terapię indywidualną i grupową. Jej czas trwania ustalany jest indywidualnie.

Czas trwania sesji: 50 minut
Cena sesji: 170 zł
Miejsce: w gabinecie lub online

Terapię uzależnienia i współuzależnienia

prowadzą Paulina Kube

 

Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, pedagog

Małgorzata Nurkiewicz

 

Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień

To, czego boimy się najbardziej, jest z reguły tym, co właśnie powinniśmy zrobić.
Ralph Waldo Emerson

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Czy terapię uzależnienia i współuzależnienia są objęte poufnością?

Fakt odbywania terapii uzależnienia i współuzależnienia oraz jej treść są objęte tajemnicą zawodową zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jedynie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia klienta czy innych osób, a także na wniosek organów wymiaru sprawiedliwości terapeuta jest zwolniony z tajemnicy zawodowej.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Nie wymagamy okazywania dokumentów tożsamości. Prosimy jedynie o podanie imienia, nazwiska i danych kontaktowych. Jeśli posiadasz dokumenty medyczne, np. opis przebiegu choroby, wypisy ze szpitala psychiatrycznego itp., możesz je ze sobą zabrać dla uzupełnienia wywiadu.

Czy terapia online jest skuteczna?

Badania pokazują, że terapia online jest tak samo skuteczna jak pomoc udzielana w gabinecie. Każdorazowo to jednak terapeuta decyduje, czy typ zaburzenia i jego nasilenie pozwalają na prowadzenie pomocy w formie online.

ostatnio na blogu

Nasi specjaliści tworzą ogólnodostępne treści aby dzielić się wiedzą z zakresu psychologii i psychoterapii.
W terapii najważniejsza jest relacja — to ona uzdrawia.
Irvin Yalom

SkontaktuJ z nami

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

DORMED PREMIUM
ul. Czarneckiego 4a
48-303 Nysa
kom. 698 061 062
dormedpremium(at)gmail.com

Dormed Premium to poradnia psychologiczna w Nysie, w której możesz skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów zdrowia psychicznego: psychologa, psychologa dziecięcego, psychoterapeuty, terapeuty uzależnień. Krótkie terminy oczekiwania na wizytę i przyjazna atmosfera na miejscu.