Konsultacje psychologiczne
i psychoterapia w Nysie

Zadbaj o siebie, korzystając z pomocy najlepszych specjalistów zdrowia psychicznego w regionie. Pracujemy w przyjaznej i życzliwej atmosferze, a podstawą naszej pracy jest relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Sprawdź, jak możemy Cię wesprzeć.

Obszary, w jakich udzielamy wsparcia

 

  • Pomagamy budować dobre i bliskie relacje — z sobą i z innymi ludźmi
  • Wspieramy w wychodzeniu z zaburzeń zdrowia psychicznego (depresji, zaburzeń lękowych, osobowości, adaptacyjnych) i zapobieganiu ich nawrotom
  • Towarzyszymy w procesie żałoby i radzenia sobie ze stratą
  • Pomagamy w trudnościach związanych z emocjami, stresem, kryzysem życiowym i zawodowym
  • Wspieramy w trakcie wprowadzania zmian w życiu
  • Wzmacniamy poczucie własnej wartości, akceptacji siebie i rozwijanie własnego potencjału

Konsultacje i pomoc psychologiczna

Na konsultacje z psychologiem zapraszamy wszystkie osoby, które doświadczają trudności natury psychicznej lub nie mają pewności, jakiego rodzaju wsparcie jest im potrzebne.

W trakcie konsultacji psycholog zada Ci pytania związane z Twoją historią życia oraz relacjami z innymi, by lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i trudności, z którymi się mierzysz. Wspólnie z nim zastanowisz się, czy potrzebna jest Ci dalsza pomoc psychologiczna, a jeśli tak, to jakiego rodzaju. By zaproponować Ci najskuteczniejszą formę wsparcia, konieczne są zwykle 1-3 spotkania konsultacyjne.
Psycholog zajmuje się pomocą krótkoterminową i doraźną. Udziela wsparcia, poradnictwa oraz edukuje w obszarze zdrowia psychicznego.

Indywidualna konsultacja i sesja psychoterapii, 50 minut: 170 zł
Terapia par, 60 minut: 220 zł

Miejsce: w gabinecie lub online

Psychoterapia indywidualna

Na psychoterapię indywidualną zapraszamy osoby, które zmagają się z zaburzeniami i trudnościami psychicznymi, chcą lepiej zrozumieć siebie i zdobyć konkretne umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami życia.

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebna jest Ci psychoterapia, możesz skorzystać z konsultacji psychologicznych, podczas których zastanowisz się, jaka forma wsparcia będzie dla Ciebie najlepsza.
Psychoterapia to metoda leczenia i wspierania rozwoju. Aby z niej skorzystać, nie trzeba doświadczać zaburzeń zdrowia psychicznego. Zarówno cele, jak i czas trwania procesu terapeutycznego, uzależnione są od potrzeb klienta.

Indywidualna konsultacja i sesja psychoterapii, 50 minut: 170 zł
Terapia par, 60 minut: 220 zł

Miejsce: w gabinecie lub online

Konsultacje psychologiczne i psychoterapię

prowadzi Karolina Szczerbińska

 

Psycholog i psychoterapeuta osób dorosłych w procesie certyfikacji.

Nie jestem tym, co mi się przydarzyło, jestem tym, kim zdecydowałem się stać.
Carl Jung

Najważniejsze pytania i odpowiedzi

Czym różni się psycholog od psychoterapeuty?

Psychologiem jest osoba po 5-letnich studiach na kierunku Psychologia. Udziela ona głównie pomocy doraźnej, wspiera, konsultuje i edukuje w obszarze doświadczanych przez klienta trudności. Warto wybrać ją jako osobę pierwszego kontaktu.
Psychoterapia jest metodą leczenia i rozwoju osobistego, a psychoterapeutą jest osoba, która ukończyła lub jest w trakcie szkolenia certyfikacyjnego w akredytowanej placówce szkoleniowej. W Dormed Premium psychoterapię prowadzą wyłącznie osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i z dużym doświadczeniem w zakresie różnych form psychoterapii i pracy z pacjentem.

Czy trzeba się jakoś przygotować do pierwszej wizyty?

Do pierwszych wizyt nie trzeba się przygotowywać. Mają one charakter konsultacyjny. Psycholog lub terapeuta rozmawia z klientem na temat jego oczekiwań, zadaje także pytania dot. historii życia, relacji itp. Po cyklu 1-3 wizyt konsultacyjnych proponuje dostępne formy wsparcia.

Czy wymagane są jakieś dokumenty?

Nie wymagamy okazywania dokumentów tożsamości. Prosimy jedynie o podanie imienia, nazwiska i danych kontaktowych. Jeśli posiadasz dokumenty medyczne, np. opis przebiegu choroby, wypisy ze szpitala psychiatrycznego itp., możesz je ze sobą zabrać dla uzupełnienia wywiadu.

Czy psycholog lub psychoterapeuta może wypisać leki lub L4?

Nie. Ani psycholog, ani psychoterapeuta nie mają uprawnień do wypisywania leków i zwolnień lekarskich. W tym celu skontaktuj się z lekarzem psychiatrą.

Czy pomoc psychologiczna i psychoterapia online są skuteczne?

Badania pokazują, że terapia online jest tak samo skuteczna jak pomoc udzielana w gabinecie. Najważniejsza jest dobra i autentyczna relacja terapeutyczna, a tę można stworzyć także na odległość, w formie zdalnej. Ważne, aby przed spotkaniem online zadbać o własny komfort i prywatność.

ostatnio na blogu

Nasi specjaliści tworzą ogólnodostępne treści aby dzielić się wiedzą z zakresu psychologii i psychoterapii.
W terapii najważniejsza jest relacja — to ona uzdrawia.
Irvin Yalom

SkontaktuJ z nami

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

DORMED PREMIUM
ul. Czarneckiego 4a
48-303 Nysa
kom. 698 061 062
dormedpremium(at)gmail.com

Dormed Premium to poradnia psychologiczna w Nysie, w której możesz skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów zdrowia psychicznego: psychologa, psychologa dziecięcego, psychoterapeuty, terapeuty uzależnień. Krótkie terminy oczekiwania na wizytę i przyjazna atmosfera na miejscu.